خرید گل

شاه‌دانه گیاهی یک ساله با برگ‌های قطره‌ای است. میوهٔ این گیاه ریز و روغنی بوده و ویژگی آرامش بخش دارد که از آن جهت بهبود هم مصرف می‌شود. از بخش‌های مختلف این گیاه مشتقات زیادی از عبارت تخم شاه‌دانه، الیاف شاه‌دانه مواد روانگردان حاوی ماری‌جوانا حشیش تولید و ساخت می‌شود.
معین ات گیاه شاه‌دانه
گیاهی شبیه به گزنه که بلندیش تا دو متر می‌رسد. غنجهای متعدد، برگهای کشیده و دانه‌های ریز است. همچنین از دانه‌ها جهت تهیه و تولید روغن و تولید صابون استفاده می‌شود. برگ‌ها و غنچه مستقیماً یا جهت تولید بنگ استفاده می‌شد. تی. اچ. سی در گونه ماده این گیاه غلظت دارد. بر طبـق بیانات مورخین، شاهدانه از اولین گیاهانی بوده که توسط بشر کشت شده‌است مصرف از برگ و غنچه شاهدانه (کانابیس) به عنوان کانابانوید به بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

در گاهی از کتب قدیمی به کانابیس گیاه مقدس می‌گفتند. از این گیاه جهت بهبود بعضی ها-کم کردن درد قاعدگی خانم ها-بهبود افسردگی و... استفاده می‌شود. شاهدانه در استانهای فارس، اصفهان، تهران و شمال ایران کشت می‌شود. این گیاه در ایران به نام وید یا کنف نیز شناخه می‌شود.

خواص دارویی شاهدانه
دانه شاهدانه، یکی از مغذی‌ترین قابل هضم‌ترین مواد غذایی روی زمین است. دانه شاهدانه سرشار از پروتئین،‌ اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب ضروری است.

دانه‌های شاهدانه دارای خاصیتهای تغذیه‌ای زیادی می باشند منبع خوب ی از اسیدهای چرب ضروری اسیدهای آمینه ضروری نیز مواد معدنی هستند .

طبق نتایج تحقیقات، افرادی که به طور منظم دانه‌های شاهدانه را مصرف می‌کنند فشار خون همین طور میزان کلسترول بد در خون آن‌ها با کاهش روبرو خواهد شد.

پروتئین آنزیم‌های موجود در دانه‌های بدون پوست شاهدانه، از آن جا که سبب کاهش ورم التهاب می‌شود یاری خوب ی جهت مبتلایان به آرتروز و همین طور درد مفاصل محسوب می‌شود.

چنانچه به دنبال راهی برای کاهش وزن خود هستید، شاهدانه را همراه با صبحانه میل بکنید . مصرف شاهدانه زمان صبح و در وعده صبحانه، باعث حس سیری زیاد طی روز در شما خواهد شد به این ترتیب دیگر نسبت به میل کردن غذاهای شور و شیرین اشتهای کاذب نخواهید داشت.

مصرف شاهدانه همچنین سبب تقویت سیـستم ایمنی بدن و نیز تنظیم هورمون‌ها خواهد شد.

بعضی از مبتلایان به «ام اس» برای رفع علائم مساله خود، به طور قانونی از شاهدانه مصرف می‌کنند.

مشاهدات روی گیاه شاهدانه برای تولید دارویی به عنوان بهبود بیماری ‌های ناتوان کننده سیـستم عصبی بدن ادامه دارد.
پژوهشگران آمریکایی اعلام کرده ‌اند ترکیب شیمیایی گیاه شاهدانه می‌تواند مانع گسترش سلول‌های سرطان سینه در بدن شود.

محققان موفق به کشف یک ماده شیمیایی در گیاه شاهدانه شده‌اند که تاثیر ضدافسردگی دارد. آنان دریافته‌اند که این ترکیب شیمیایی می‌تواند به تولید دوباره سلول‌های عصبی کمک کند.

شاهدانه ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است.

شاهدانه مسهل است و در بهبود یبوست کاربر د دارد.

- جهت افرادی که دچار احتباس ادرار شده‌اند، شاهدانه کارساز است.

- روغن شاهدانه گرم و خشک است برای درد گوش مفید است.

گیاه شاهدانه مسکن واقعی و اثر گذار ی برای درد شکم و معالجه میگرن و درد اعصاب روماتیسم است.

چنانچه به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، شاهدانه را همراه با صبحانه میل بکنید . مصرف شاهدانه زمان صبح و در وعده صبحانه، باعث احساس سیری زیاد طی روز در شما خواهد شد و به این ترتیب دیگر نسبت به میل کردن غذاهای شور شیرین اشتهای کاذب نخواهید داشت.